Main Menu
User Menu

Dělostřelecký pluk (motorizovaný) 29 [1936-1943]

29th Artillery Regiment (motorized)

Artillerie-Regiment (motorisiert) 29

     
Název:
Name:
Dělostřelecký pluk (motorizovaný) 29
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Regiment (motorisiert) 29
Datum vzniku:
Raised/Formed:
06.10.1936
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.01.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
06.10.1936-12.10.1937 29. pěší divize
12.10.1937-DD.01.1943 29. pěší divize (motorizovaná)
Dislokace:
Deployed:
06.10.1936-DD.MM.RRRR Drážďany, ? /

Velitel:
Commander:
06.10.1936-10.11.1938 Henrici, Sigfrid (Oberst)
10.11.1938-11.11.1939 Fitzlaff, Hans (Oberst)
11.11.1939-05.03.1941 Krause, Johannes (Oberst)
05.03.1941-15.03.1942 Jauer, Georg (Oberst)
15.03.1942-DD.01.1943 Kratsch, Günther (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
pluk byl zničen u Stalingradu
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-pluk-motorizovany-29-1936-1943-t232227#643482Verze : 0
MOD