Main Menu
User Menu

Štáb Hlavního týlu [1950-1992]

Staff of the Main Rear

     
Název:
Name:
Štáb Hlavního týlu
Originální název:
Original Name:
Štáb Hlavního týlu
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.08.1950
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1992
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
15.08.1950-31.12.1992 Hlavní týl
Dislokace:
Deployed:
15.08.1950-31.12.1992 Praha, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
DD.04.1951-27.09.1951 Chlad, Evžen Antonín (Podplukovník)
27.09.1951-01.01.1952 Chlad, Evžen Antonín (Plukovník)
DD.02.1952-05.10.1955 Mráz, Ján (Plukovník)
05.10.1955-DD.10.1956 Mráz, Ján (Generálmajor)
DD.10.1960-05.10.1961 Mikulec, Josef (Podplukovník)
05.10.1961-DD.09.1966 Mikulec, Josef (Plukovník)
DD.09.1966-DD.09.1969 Jirák, Eduard (Generálmajor)
DD.12.1970-DD.10.1985 Gavalec, Milan (Generálmajor)
DD.10.1985-DD.01.1990 Hevera, Jan (Generálmajor)
DD.01.1990-DD.09.1992 Kráčmar, Robert (Generálmajor)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.08.1950-31.12.1992 Organizační a mobilizační oddělení

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/Stab-Hlavniho-tylu-1950-1992-t232114#643313Verze : 4
MOD