Main Menu
User Menu

Správa chemických vojsk [1969-1992]

Department of Chemical Troops of the Western Military District

     
Název:
Name:
Správa chemických vojsk
Originální název:
Original Name:
Správa chemických vojsk Zapadního vojenského okruhu
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1969
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1992
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.09.1969-01.01.1992 Západní vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
01.09.1969-01.01.1992 Tábor, kasárny /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.09.1969-DD.11.1974 Brčka, Vojtech (Plukovník)
DD.11.1974-01.11.1975 Ľahký, Ervín (Podplukovník)
01.11.1975-DD.05.1977 Ľahký, Ervín (Plukovník)
DD.05.1977-01.10.1979 Budský, Miroslav (Podplukovník)
01.10.1979-01.05.1982 Budský, Miroslav (Plukovník)
01.05.1982-DD.02.1983 Budský, Miroslav (Generálmajor)
DD.02.1983-01.10.1984 Černý, Josef (Plukovník)
01.10.1984-DD.10.1986 Černý, Josef (Generálmajor)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1969-01.01.1992 1. okruhový chemický sklad
01.09.1969-01.01.1992 3. radiační středisko
01.09.1977-01.01.1992 102. brigáda chemické ochrany
01.12.1991-01.01.1992 103. sklad chemického materiálu
01.12.1991-01.01.1992 105. sklad chemického materiálu

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Pavel Minařík, otázka č. 486, https://vojenstvi.cz/vasedotazy_33.htm
Pavel Minařík, otázka č.366, https://vojenstvi.cz/vasedotazy_25.htm
URL : https://www.valka.cz/Sprava-chemickych-vojsk-1969-1992-t231645#642429Verze : 2
MOD