Main Menu
User Menu

Štáb Zapadního vojenského okruhu [1969-1992]

Staff of the Western Military District

     
Název:
Name:
Štáb Zapadního vojenského okruhu
Originální název:
Original Name:
Štáb Zapadního vojenského okruhu
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1969
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1992
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.09.1969-01.01.1992 Zapadní vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
01.09.1969-01.01.1992 Tábor, kasárny /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.09.1969-DD.10.1973 Čepický, Josef (Generálmajor)
DD.10.1973-01.05.1975 Václavík, Milán (Generálmajor)
01.05.1975-DD.09.1983 Václavík, Milán (Generálporučík)
DD.09.1983-DD.10.1985 Vacek, Miloslav (Generálporučík)
DD.09.1983-DD.MM.1986 Rygál, Florián (Generálporučík)
DD.MM.1986-01.10.1987 Zachariáš, Mojmír (Generálmajor)
01.10.1987-DD.10.1987 Zachariáš, Mojmír (Generálporučík)
DD.MM.1987-01.10.1989 Podešva, František (Generálmajor)
01.10.1989-DD.09.1989 Podešva, František (Generálporučík)
DD.09.1989-DD.02.1990 Grohman, Václav (Generálporučík)
DD.02.1990-01.10.1990 Holub, Karel (Generálmajor)
01.10.1990-DD.05.1991 Holub, Karel (Generálporučík)
DD.MM.1991-01.01.1992 Staněk, Jan (Generálmajor)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1969-01.01.1992 247. provozní prapor
01.09.1969-01.01.1992 Oddělení vojskového letectva
01.09.1969-01.01.1992 Operační správa
01.09.1969-01.01.1992 Organizační a mobilizační správa
01.09.1969-01.01.1990 Politické oddělení
01.09.1969-01.01.1992 Spojovací oddělení
01.09.1969-01.01.1992 Topografické oddělení
01.09.1971-01.01.1992 8. oddělení

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Pavel Minařík, otázka č. 486, https://vojenstvi.cz/vasedotazy_33.htm
Pavel Minařík, otázka č.366, https://vojenstvi.cz/vasedotazy_25.htm
URL : https://www.valka.cz/Stab-Zapadniho-vojenskeho-okruhu-1969-1992-t231637#642416Verze : 1
MOD