Main Menu
User Menu

Raketometný pluk 52 [1941-1945]

52nd Rocket-Launcher Regiment

Werfer-Regiment 52

     
Název:
Name:
Raketometný pluk 52
Originální název:
Original Name:
Werfer-Regiment 52
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.01.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
03.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.06.1941-19.07.1941 XXXXI. armádní sbor (motorizovaný)
19.07.1941-DD.12.1941 Tanková skupina 4
01.03.1944-DD.11.1944 Raketometná brigáda 3
DD.11.1944-03.04.1945 Lidová raketometná brigáda 3
Dislokace:
Deployed:
20.01.1941-DD.MM.RRRR Fulda, ? /

Velitel:
Commander:
20.01.1941-10.09.1942 Grothe, Hermann Ernst (Oberst)
10.09.1942-27.01.1944 Emsmann, Wulf Hugo (Oberst)
27.01.1944-DD.MM.1945 Nolte, Karlfried (Oberstleutnant)
DD.MM.1945-DD.MM.1945 Grisch, ? (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
jednotka Generálního štábu (Heerestruppe)

do 15.4.1942 nazýván jako Nebelwerfer-Regiment 52
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Raketometny-pluk-52-1941-1945-t231026#641218Verze : 0
MOD