Main Menu
User Menu

Raketometná brigáda 6 [1944-1945]

6th Rocket-Launcher Brigade

Werfer-Brigade 6

     
Název:
Name:
Raketometná brigáda 6
Originální název:
Original Name:
Werfer-Brigade 6
Datum vzniku:
Raised/Formed:
31.01.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.04.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.03.1944-04.04.1944 Skupina armád Jih
04.04.1944-23.09.1944 Skupina armád Severní Ukrajina
23.09.1944-01.04.1945 4. armáda
Dislokace:
Deployed:
31.01.1944-15.03.1944 Munster, Vojenský výcvikový prostor Munster /

Velitel:
Commander:
31.01.1944-01.04.1945 Korbion, Heinrich (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
31.01.1944-01.04.1945 Raketometný pluk 81
01.02.1944-01.04.1945 Raketometný pluk 82

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
jednotka Generálního štábu (Heerestruppe)
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
forum.axishistory.com
URL : https://www.valka.cz/Raketometna-brigada-6-1944-1945-t230578#639961Verze : 1
MOD