Main Menu
User Menu

Velitelství raketometných jednotek 3 [1942-1944]

3rd Command of Rocket-Launcher Troops

Kommandeur der Nebeltruppen 3

     
Název:
Name:
Velitelství raketometných jednotek 3
Originální název:
Original Name:
Kommandeur der Nebeltruppen 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
28.08.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.03.1944
Nástupce:
Successor:
Raketometná brigáda 3
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
28.08.1942-01.11.1942 Skupina armád A
01.11.1942-DD.12.1942 4. tanková armáda
DD.12.1942-DD.01.1943 Hothova armádní skupina
DD.01.1943-01.03.1944 4. tanková armáda
Dislokace:
Deployed:
28.08.1942-DD.MM.RRRR Celle, ? /

Velitel:
Commander:
28.08.1942-01.03.1944 Graewe, Ernst (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
jednotka Generálního štábu (Heerestruppe)
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
forum.axishistory.com
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-raketometnych-jednotek-3-1942-1944-t230566#639870Verze : 1
MOD