Main Menu
User Menu

Derevjanko, Konstantin Illarionovič

Derevyanko, Konstantin Illarionovich

Константин Илларионович Деревянко

     
Příjmení:
Surname:
Derevjanko
Jméno:
Given Name:
Konstantin Illarionovič
Jméno v originále:
Original Name:
Константин Илларионович Деревянко
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
kontradmirál
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
06.11.1907 Besskorobnaja /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
26.08.1992 Moskva
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
- veliteľ Odeskej námornej základne 2. formovania
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
Lur'je, V.M.: Admiraly i generali Vojenno-morskovo Flota SSSR:1946-1960, Moskva, Kučkovo pole 2007, ISBN 978-5-9950-0009-9, (Лурье В. М. - Адмиралы и генералы Военно-морского флота СССР: 1946-1960)
pamyat-naroda.ru
URL : https://www.valka.cz/Derevjanko-Konstantin-Illarionovic-t230213#639078Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Derevjanko
Jméno:
Given Name:
Konstantin Illarionovič
Jméno v originále:
Original Name:
Константин Илларионович Деревянко
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
31.05.1954 kontradmirál
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
DD.10.1941-DD.03.1943 Náčelník štábu : Potijská námořní základna - 1. formování
14.09.1943-02.10.1943 Velitel : Mariupolská námořní základna
14.02.1944-01.04.1944 Náčelník štábu : Oděská námořní základna - 2. formování
01.04.1944-14.06.1944 Velitel : Očakovská námořní základna
14.06.1944-21.07.1944 Velitel : Nikolajevská námořní základna - 2. formování
21.07.1944-04.01.1945 Velitel : Oděská námořní základna - 2. formování
DD.08.1951-DD.11.1953 Náčelník štábu : Libavská námořní základna
03.05.1955-DD.06.1958 Velitel : Jokangská námořní základna

Ručně vyplněné položky:
01.10.1927-DD.MM.RRRR vstup do Červenej armády
DD.07.1964-DD.MM.RRRR v zálohe
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.1941

Řád rudé hvězdy
Order of the Red Star
Opден Красная Звезда
-

DD.MM.1941

Řád rudého praporu /1924-1943/
Order of the Red Banner /1924-1943/
Орден Красного Знамени
-

12.03.1944

Řád rudého praporu /1943-1991/
Order of the Red Banner /1943-1991/
Орден Красного Знамени
-

27.09.1944

Řád rudého praporu /1943-1991/
Order of the Red Banner /1943-1991/
Орден Красного Знамени
-

03.11.1944

Řád rudé hvězdy
Order of the Red Star
Opден Красная Звезда
- za výsluhu rokov v armáde

DD.MM.1946

Řád Ušakova, 2. stupeň
Order of Ushakov, 2nd Class
Opден Ушакова 2 степени
-

DD.MM.1947

Řád rudého praporu /1943-1991/
Order of the Red Banner /1943-1991/
Орден Красного Знамени
-

DD.MM.1953

Leninův řád /1943-1956/
Order of Lenin /1943-1956/
Opден Ленина
-

DD.MM.1969

Řád Tudora Vladimirescu - 5. třída
Order of Tudor Vladimirescu - 5th Class
Ordinul "Tudor Vladimirescu"
-

DD.MM.1974

Řád 9. září 1944 - 1. třída
Order of 9th September 1944 - 1st class
Орден 9 Септември 1944 - I Степен
-

06.04.1985

Řád vlastenecké války 1. stupně /1985-1991/
Order of the Patriotic War, 1st Class /1985-1991/
Орден Отечественной войны 1-й степени
-

DD.MM.RRRR

Medaile Za obranu Oděsy
Medal for Defense of Odessa
Медаль За оборону Одессы
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Lur'je, V.M.: Admiraly i generali Vojenno-morskovo Flota SSSR:1946-1960, Moskva, Kučkovo pole 2007, ISBN 978-5-9950-0009-9, (Лурье В. М. - Адмиралы и генералы Военно-морского флота СССР: 1946-1960)
pamyat-naroda.ru
pamyat-naroda.ru
pamyat-naroda.ru
pamyat-naroda.ru
URL : https://www.valka.cz/Derevjanko-Konstantin-Illarionovic-t230213#639079Verze : 0
MOD
Priebeh vojenskej služby K.I. Derevjanka od vstupu do armády 01.10.1927 do septembra 1944.

pamyat-naroda.ru

URL : https://www.valka.cz/Derevjanko-Konstantin-Illarionovic-t230213#639091Verze : 1
MOD