Main Menu
User Menu

Oddíl stíhačů tanků 560 [1940-1942]

560th Tank Destroyer Battalion

Panzerjäger-Abteilung 560

     
Název:
Name:
Oddíl stíhačů tanků 560
Originální název:
Original Name:
Panzerjäger-Abteilung 560
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Protitankový oddíl 560
Datum zániku:
Disbanded:
28.09.1942
Nástupce:
Successor:
Oddíl stíhačů tanků 127
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1940-10.05.1940 4. armáda
10.05.1940-03.12.1940 XI. armádní sbor
03.12.1940-05.04.1941 16. armáda
05.04.1941-22.06.1941 12. armáda
22.06.1941-13.07.1941 XI. armádní sbor
13.07.1941-12.10.1941 XXX. armádní sbor
12.10.1941-28.09.1942 LIV. armádní sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
jednotka Generálního štábu (Heerestruppe)
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und der Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
forum.axishistory.com
URL : https://www.valka.cz/Oddil-stihacu-tanku-560-1940-1942-t228271#634525Verze : 1
MOD