Main Menu
User Menu

Martin, Hugh Gray

Martin, Hugh Gray

Hugh Gray Martin

     
Příjmení:
Surname:
Martin
Jméno:
Given Name:
Hugh Gray
Jméno v originále:
Original Name:
Hugh Gray Martin
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
?
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
?
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
28.02.1887
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
02.10.1969
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
-
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
Plukovník-velitel, Královské dělostřelectvo (03.02.1942-1952)
Vojenský korešpondent, Daily Telegraph (1943-1959)
Autor publikací: The history of the Fifteenth Scottish Division (1948); Sunset from the main (1951)
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
www.generals.dk
www.unithistories.com
URL CZ: https://www.valka.cz/Martin-Hugh-Gray-t228021#633946Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Martin-Hugh-Gray-t228021#633946Version : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Martin
Jméno:
Given Name:
Hugh Gray
Jméno v originále:
Original Name:
Hugh Gray Martin
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Malboroughská kolej
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Královská vojenská akademie
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Imperiálni obranná kolej
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Štábni kolej
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.07.1906 podporučík
01.09.1938 generálmajor1)
11.11.1940 generálporučík (zastupujíci)
11.11.1941 generálporučík (dočasný)
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1938-09.01.1940 Velitel : 4. protiletadlová divize
01.10.1940-10.11.1940 Velitel : 3. protiletadlová divize
11.11.1940-14.02.1942 Velitel : III. protiletadlový sbor

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.1928-DD.MM.1931 Inštruktor v Štábni koleji, Kvéta /
DD.MM.1937-DD.MM.1937 štábni důstojník velitelství 3. divize
DD.01.1940-DD.MM.1940 štábni důstojník (PVO), Velitelství Britských expedičních sil
14.08.1940-30.09.1940 3. protiletadlová divize
12.11.1942-DD.MM.RRRR v zálohe
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.1918

Řád Za vynikající službu
Distinguished Service Order
Distinguished Service Order (DSO)
-

DD.MM.1920

Řád Britského Impéria 4. třída
Order of British Empire OBE
-

DD.MM.1941

Řád lázně člen (vojenský) 3. třída
Order of Bath Companion (Mil.) 3rd Class
-

Poznámka:
Note:
Osobné číslo: 3437
1) so spätnou platnosťou od 03.01.1939
Zdroje:
Sources:
www.generals.dk
www.unithistories.com
URL CZ: https://www.valka.cz/Martin-Hugh-Gray-t228021#633947Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Martin-Hugh-Gray-t228021#633947Version : 0
MOD