Main Menu
User Menu

Dělostřelecký pluk (motorizovaný) 27 [1940-1942]

27th Artillery Regiment (motorized)

Artillerie-Regiment (motorisiert) 27

     
Název:
Name:
Dělostřelecký pluk (motorizovaný) 27
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Regiment (motorisiert) 27
Datum vzniku:
Raised/Formed:
11.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Dělostřelecký pluk 27
Datum zániku:
Disbanded:
09.05.1942
Nástupce:
Successor:
Tankový dělostřelecký pluk 27
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
11.10.1940-01.11.1940 27. pěší divize
01.11.1940-09.05.1942 17. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
28.04.1941-01.03.1942 Elster, Wolfgang (Oberst)
01.03.1942-09.05.1942 Seekirchner, Albert (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-pluk-motorizovany-27-1940-1942-t227702#633204Verze : 1
MOD