Main Menu
User Menu

Tankový náhradní oddíl 1 [1940-1942]

1st Tank Replacement Battalion

Panzer-Ersatz-Abteilung 1

     
Název:
Name:
Tankový náhradní oddíl 1
Originální název:
Original Name:
Panzer-Ersatz-Abteilung 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1942
Nástupce:
Successor:
Tankový náhradní oddíl 1 + Tankový výcvikový oddíl 1
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1940-27.04.1942 Divize č. 179
27.04.1942-01.10.1942 Divize č. 179 (motorizovaná)
Dislokace:
Deployed:
01.12.1940-01.12.1942 Erfurt, Löberfeld-Kaserne /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Tankovy-nahradni-oddil-1-1940-1942-t227604#633055Verze : 1
MOD