Main Menu
User Menu

Dobrovolnický pluk tankových granátníků SS 48 "General Seyffardt“ (nizozemský č. 1) [1943-1945]

48th SS Volunteer Tank Grenadier Regiment "General Seyffardt“ (Netherlands No. 1)

SS-Freiwilligen Panzergrenadier Regiment 49 "General Seyffardt“ (niederländisches Nr. 1)

     
Název:
Name:
Dobrovolnický pluk tankových granátníků SS 48 "General Seyffardt“ (nizozemský č. 1)
Originální název:
Original Name:
SS-Freiwilligen Panzergrenadier Regiment 49 "General Seyffardt“ (niederländisches Nr. 1)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.10.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.10.1943-11.10.1944 4. dobrovolnická brigáda tankových granátníků SS Nederland
11.10.1944-10.02.1945 Dobrovolnická brigáda tankových granátníků SS Nederland
10.02.1945-01.05.1945 23. dobrovolnická divize tankových granátníků SS Nederland (nizozemská č. 1)
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
22.10.1943-03.11.1943 Fitzthum, Josef (SS Standartenführer)
08.01.1944-DD.05.1944 Jörchel, Wolfgang (SS Obersturmbannführer)
DD.04.1944-DD.05.1944 Garthe, Herbert (SS Obersturmbannführer)
DD.05.1944-DD.07.1944 Jörchel, Wolfgang (SS Obersturmbannführer)
DD.07.1944-27.07.1944 Benner, Richard (SS Obersturmbannführer)
29.07.1944-DD.MM.1944 Scheibe, Siegfried (SS Sturmbannführer)
DD.MM.1944-02.02.1945 Massell, Paul (SS Obersturmbannführer)
02.02.1945-17.04.1945 Scheibe, Siegfried (SS Obersturmbannführer)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Dobrovolnicky-pluk-tankovych-granatniku-SS-48-General-Seyffardt-nizozemsky-c-1-1943-1945-t227164#632051Verze : 2
MOD