Main Menu
User Menu

Vzdušné síly 29. armády [1941-1942]

Air Force of the 29th Army

Vzdušné sily 29. armády

Военно-Воздушные Силы 29-й армии (ВВС 29 А)

     
Název:
Name:
Vzdušné síly 29. armády
Originální název:
Original Name:
Военно-Воздушные Силы 29-й армии
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
16.05.1942
Nástupce:
Successor:
rozformované
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
21.07.1941-16.05.1942 29. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-01.03.1942 Palačev, Grigorij Afanasjevič (Polkovnik / Полковник)
DD.03.1942-16.05.1942 Suchorosov, Sergej Fjodorovič (Major / Mайор)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.proza.ru/2015/05/21/531
https://www.proza.ru/2015/03/25/289
pamyat-naroda.ru
pamyat-naroda.ru
URL : https://www.valka.cz/Vzdusne-sily-29-armady-1941-1942-t226782#631100Verze : 0
MOD
Náčelníkom štábu jednotky bol v apríli 1942 major Suchorosov.

pamyat-naroda.ru

URL : https://www.valka.cz/Vzdusne-sily-29-armady-1941-1942-t226782#631101Verze : 1
MOD