Main Menu
User Menu

29. stíhací letecký pluk [1938-1941]

29th Fighter Aviation Regiment

29-й истребительный авиационный полк (29 иап)

     
Název:
Name:
29. stíhací letecký pluk
Originální název:
Original Name:
29-й ордена Ленина Краснознамённый истребительный авиационный полк
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.12.1938
Předchůdce:
Predecessor:
1. stíhací letka
Datum zániku:
Disbanded:
06.12.1941
Nástupce:
Successor:
1. gardový stíhací letecký pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.12.1938-DD.MM.1940 50. letecká brigáda
DD.MM.1940-14.11.1941 31. smíšená letecká divize
Dislokace:
Deployed:
05.12.1940-DD.MM.RRRR Pozdějevka

Velitel:
Commander:
DD.MM.1938-DD.MM.1940 Šalimov, Viktor Michajlovič (Major / Mайор)
DD.MM.1940-DD.04.1941 Šamyšejskij, Dmitrij Pavlovič (Major / Mайор)
15.06.1941-14.07.1941 Leško, Dmitrij Konstantinovič (Major / Mайор)
16.07.1941-06.12.1941 Judakov, Alexej Pavlovič (Major / Mайор)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
05.12.1938 Řád rudého praporu
09.11.1941 Řád Lenina
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Anochin, V. - Bykov, M.: Vse istrebitělnyje aviapolki Stalina. Moskva 2014
warspot.ru
https://allaces.ru/sssr/struct/p/iap29.php
URL : https://www.valka.cz/29-stihaci-letecky-pluk-1938-1941-t22632#574309Verze : 7
MOD