Main Menu
User Menu

Dělostřelecký pluk (motorizovaný) 2 [1937-1941]

2nd Artillery Regiment (motorized)

Artillerie-Regiment (motorisiert) 2

     
Název:
Name:
Dělostřelecký pluk (motorizovaný) 2
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Regiment (motorisiert) 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.10.1937
Předchůdce:
Predecessor:
Dělostřelecký pluk 2
Datum zániku:
Disbanded:
12.12.1941
Nástupce:
Successor:
Tankový dělostřelecký pluk 2
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.10.1937-10.01.1941 2. pěší divize (motorizovaná)
10.01.1941-12.12.1941 12. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
12.10.1937-DD.MM.RRRR Stettin, ? /

Velitel:
Commander:
12.10.1937-10.11.1938 Rathke, Anton (Oberst)
10.11.1938-28.08.1941 Schlüter, Robert (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-pluk-motorizovany-2-1937-1941-t226285#629863Verze : 1
MOD