Main Menu
User Menu

Oddíl stíhačů tanků 18 [1940-1944]

18th Tank Destroyer Battalion

Panzerjäger-Abteilung 18

     
Název:
Name:
Oddíl stíhačů tanků 18
Originální název:
Original Name:
Panzerjäger-Abteilung 18
Datum vzniku:
Raised/Formed:
02.03.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Protitankový oddíl 18
Datum zániku:
Disbanded:
DD.06.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
02.03.1940-01.11.1940 18. pěší divize
01.11.1940-23.06.1943 18. pěší divize (motorizovaná)
23.06.1943-DD.06.1944 18. divize tankových granátníků
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
02.03.1940-22.10.1940 Gleininger, Walter (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und der Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Oddil-stihacu-tanku-18-1940-1944-t226096#629255Verze : 1
MOD