Main Menu
User Menu

Průzkumný oddíl 18 [1939-1940]

18th Reconnaissance Battalion

Aufklärungs-Abteilung 18

     
Název:
Name:
Průzkumný oddíl 18
Originální název:
Original Name:
Aufklärungs-Abteilung 18
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.11.1940
Nástupce:
Successor:
Průzkumný oddíl (motorizovaný) 18
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.08.1939-01.11.1940 18. pěší divize
01.11.1940-15.11.1940 18. pěší divize (motorizovaná)
Dislokace:
Deployed:
25.08.1939-DD.MM.RRRR Oels, ? /

Velitel:
Commander:
25.08.1939-20.10.1939 Lungershausen, Carl-Hans (Oberstleutnant)
20.10.1939-18.06.1940 Gerloff, Sigfrid (Major)
18.06.1940-26.10.1940 Jordan, Günther (Hauptmann)
26.10.1940-15.11.1940 Sperling, Hans (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
Edwards, Robert J.: Scouts Out: A History of German Armored Reconnaissance Units in World War II
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Pruzkumny-oddil-18-1939-1940-t226085#629232Verze : 0
MOD