Main Menu
User Menu

Pěší pluk 30 [1935-1940]

30th Infantry Regiment

Infanterie-Regiment 30

     
Název:
Name:
Pěší pluk 30
Originální název:
Original Name:
Infanterie-Regiment 30
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
Infanterie-Regiment Görlitz
Datum zániku:
Disbanded:
15.11.1940
Nástupce:
Successor:
Pěší pluk (motorizovaný) 30
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1935-01.11.1940 18. pěší divize
01.11.1940-15.11.1940 18. pěší divize (motorizovaná)
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
15.10.1935-10.11.1938 Böttcher, Hermann (Generalmajor)
10.11.1938-15.11.1940 Erdmannsdorff, Werner von (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Pesi-pluk-30-1935-1940-t226084#629220Verze : 0
MOD