Main Menu
User Menu

17. sbor [1914-1918]

17. Korpskommando / 17th Corps

     
Název:
Name:
17. sbor
Originální název:
Original Name:
17. Korpskommando
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.08.1914
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.11.1918
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.08.1914-DD.02.1915 4. armáda
DD.02.1915-DD.06.1915 3. armáda
DD.06.1915-DD.09.1915 4. armáda
DD.09.1915-14.10.1915 záloha hlavného štábu
15.10.1915-31.12.1915 Armádni skupina Linsingenova
01.01.1916-DD.04.1916 4. armáda
DD.04.1916-14.05.1916 11. armáda
15.05.1916-DD.08.1916 3. armáda
DD.08.1916-DD.06.1917 5. armáda
DD.06.1917-DD.05.1918 7. armáda
DD.05.1918-DD.11.1918 Východní armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.08.1914 Halič
DD.08.1914-DD.03.1916 Východoevropské válčiště
DD.03.1916-DD.06.1917 Italské válčiště
DD.06.1917-DD.11.1918 Východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
DD.08.1914-DD.09.1914 Huyn, Karl Georg von (General der Kavallerie)
DD.09.1914-DD.01.1917 Křitek, Karl (Feldmarschalleutnant)
DD.01.1917-DD.11.1918 Fabini, Ludwig von (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.08.1914-DD.06.1917 Lerch, Theodor von (Oberst)
DD.06.1917-DD.11.1917 Butterweck, Gustav (Oberst)
DD.11.1917-DD.11.1918 Fischer von Ledenice, Moritz (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
16.05.1915-11.06.1915 2. pěší divize
28.02.1918-12.05.1918 11. honvédska jezdecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.austro-hungarian-army.co.uk

Jung, Peter: Rakousko-uherská armáda za první světové války. Brno, Computer Press 2007.
Nedorost, Libor: Češi v 1. světové válce. Sv. 1-3. Praha, Libri 2006-2007.
Šedivý, Ivan: Češi, české země a Velká válka 1914-1918. Praha, Nakladatelství Lidové noviny 2001.
URL : https://www.valka.cz/17-sbor-1914-1918-t22549#380948Verze : 0
MOD