Main Menu
User Menu

13. sbor [1914-1918]

13. Korpskommando / 13rd Corps

     
Název:
Name:
13. sbor
Originální název:
Original Name:
13. Korpskommando
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.08.1914
Předchůdce:
Predecessor:
13. sbor
Datum zániku:
Disbanded:
DD.11.1918
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.08.1914-23.10.1914 5. armáda
24.10.1914-DD.12.1914 6. armáda
DD.12.1914-19.01.1915 5. armáda
23.01.1915-15.05.1915 Armádní skupina Pflanzer-Baltinova
16.05.1915-02.07.1916 7. armáda
03.07.1916-30.09.1916 Jižní armáda
01.10.1916-27.01.1918 3. armáda
28.01.1918-13.03.1918 7.armáda
14.03.1918-31.03.1918 presun do Tyrolska
01.04.1918-20.05.1918 10. armáda
21.05.1918-DD.11.1918 11. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.08.1914 Záhřeb
DD.08.1914-DD.01.1915 Balkánske válčište
DD.01.1915-DD.03.1918 Východoevropské válčište
DD.03.1918-DD.11.1918 Italské válčište

Velitel:
Commander:
DD.08.1914-DD.07.1916 Rhemen zu Barensfeld, Adolf von (General der Infanterie)
DD.07.1916-DD.06.1917 Csicserics von Bacsány, Maximilian (Feldmarschalleutnant)
DD.06.1917-DD.07.1917 Schenk, Alfred von (Feldmarschalleutnant)
DD.07.1917-DD.11.1918 Csanády von Békés, Friedrich (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.08.1914-DD.04.1915 Zeidler, Alfred von (Oberst)
DD.04.1915-DD.05.1915 Stromfeld, Aurel (Oberstleutenant)
DD.05.1915-DD.11.1918 Csoban, Dragutin (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.MM.1914-DD.MM.RRRR 36. pěší divize
14.04.1915-31.08.1915 5. pěší divize
14.04.1915-21.06.1915 6. pěší divize
01.05.1915-14.12.1915 16. pěší brigáda
01.09.1915-15.09.1916 15. pěší divize
01.11.1916-11.01.1917 15. pěší divize
DD.06.1918-DD.06.1918 5. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.austro-hungarian-army.co.uk
URL : https://www.valka.cz/13-sbor-1914-1918-t22545#381015Verze : 0
MOD