Main Menu
User Menu

10. sbor [1914-1918]

10. Korpskommando / 10th Corps

     
Název:
Name:
10. sbor
Originální název:
Original Name:
10. Korpskommando
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.08.1914
Předchůdce:
Predecessor:
10. sbor
Datum zániku:
Disbanded:
DD.04.1918
Nástupce:
Successor:
4. generální velitelství
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.08.1914-22.01.1915 1. armáda
23.01.1915-11.06.1915 3. armáda
12.06.1915-14.03.1918 4. armáda
15.03.1918-15.04.1918 2. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.08.1914 Przemysl
DD.08.1914-DD.04.1918 Východoevropske válčište

Velitel:
Commander:
DD.08.1914-DD.01.1915 Meixner von Zweienstamm, Hugo (General der Infanterie)
DD.01.1915-DD.03.1915 Krautwald von Annau, Josef (Feldmarschalleutnant)
DD.03.1915-DD.01.1915 Meixner von Zweienstamm, Hugo (General der Infanterie)
DD.04.1915-DD.06.1916 Martiny von Malastów, Hugo (General der Infanterie)
DD.06.1916-DD.01.1917 Csanády von Békés, Friedrich (General der Infanterie)
DD.01.1917-DD.07.1917 Křitek, Karl (General der Infanterie)
DD.07.1917-DD.02.1918 Weber von Webenau, Viktor (General der Infanterie)
DD.02.1918-DD.04.1918 Kanik, Franz (Feldmarschalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.08.1914-DD.06.1916 Kralowetz von Hohenrecht, Gottlieb (Oberst)
DD.06.1916-DD.02.1918 Rásky, Ladislaus (Oberstleutenant)
DD.02.1918-DD.04.1918 Ruzicic von Sanodol, Nikolaus (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.08.1914-15.05.1915 2. pěší divize
DD.MM.1914-DD.MM.RRRR 24. pěší divize
15.10.1915-DD.04.1916 3. pěší divize
15.10.1915-31.01.1915 4. pěší divize
04.06.1916-DD.08.1918 2. pěší divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 6. jezdecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.austro-hungarian-army.co.uk
URL : https://www.valka.cz/10-sbor-1914-1918-t22542#381019Verze : 0
MOD