Main Menu
User Menu

Abraham, Erich

     
Příjmení:
Surname:
Abraham
Jméno:
Given Name:
Erich
Jméno v originále:
Original Name:
Erich Abraham
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generál pěchoty
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
27.03.1895 Malbork
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
07.03.1971 Wiesbaden
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel LXIII. armádního sboru
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
Držiteľ Rytierskeho kríža k Železnému krížu s dubovými ratolesťami.
Související články:
Related Articles:
Zdroje:
Sources:
https://reocities.com/Pentagon/Bunker/7729/
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Abraham-Erich-t22528#369896Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Abraham
Jméno:
Given Name:
Erich
Jméno v originále:
Original Name:
Erich Abraham
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
11.07.1915 Leutnant
21.05.1920 Polizei-Leutnant
14.06.1920 Polizei-Oberleutnant
09.04.1925 Polizei-Hauptmann
20.04.1934 Polizei-Major
15.10.1935 Major
30.09.1938 Oberstleutnant
14.08.1941 Oberst
15.05.1943 Generálmajor
20.03.1944 Generálporučík
26.02.1945 Generál pěchoty
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
13.12.1944-08.05.1945 Velitel : LXIII. armádní sbor

Ručně vyplněné položky:
Vyznamenání:
Awards:

02.09.1915

Železný kříž 2. třídy
Iron Cross 2nd Class
Eisernes Kreuz II. Klasse
-

27.06.1917

Železný kříž 1. třídy
Iron Cross 1st Class
Eisernes Kreuz I. Klasse
-

10.03.1940 -

Spona 1939 k Železnému kříži 1914 2. třídy
Clasp 1939 to Iron Cross 1914 to 2nd Class
Wiederholungsspange 1939 zum Eisernen Kreuz 1914 2. Klasse
-

21.06.1940 -

Spona 1939 k Železnému kříži 1914 1. třídy
Clasp 1939 to Iron Cross 1914 to 1st Class
Wiederholungsspange 1939 zum Eisernen Kreuz 1914 1. Klasse
-

13.11.1942

Rytířský kříž Železného kříže 1939
Knight's Cross of the Iron Cross
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes 1939
-

26.06.1944

Rytířský kříž Železného kříže s dubovou ratolesti
Knight's Cross with Oak Leaves
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes mit Eichenlaub
516. držiteľ Dubových ratolestí.

DD.MM.RRRR

Medaile za zimní bitvu na východě 1941-42
Eastern Front Medal 1941-42
Medaille Winterschlacht im Osten 1941-42
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://reocities.com/Pentagon/Bunker/7729/
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Abraham-Erich-t22528#428309Verze : 0
MOD
General der Infanterie Erich Abraham

nar.: 27.3.1895, Marienburg
zomr.: 7.3.1971, Wiesbaden


Erich Abraham vstupuje do armády ako dobrovoľník dňa 4.8.1914 a k 11.7.1915 slúži v Infanterie-Regiment 341 v hodnosti Leutnant der Reserve. Keď je dňa 20.5.1920 z armády prepustený, má hodnosť Oberleutnant.

Po prepustení z armády nastupuje k polícii a je v hodnosti Leutnant zaradený k Sicherheits-Polizei.

Do armády sa vracia 15.10.1935, kedy sa v hodnosti Major stáva veliteľom roty v Infanterie-Regiment 18. O rok nato - 6.10.1936 je už veliteľom 1./Infanterie-Regiment 105 a 1.10.1938 je povýšený do hodnosti Oberstleutnant. Dňa 21.11.1939 preberá velenie II./Infanterie-Regiment 266. Medzi 1.4.1940 a 31.3.1942, ako aj medzi 6.6.1942 a 6.11.1942 velí Infanterie-Regiment 230, medzitým je dňa 1.9.1941 povýšený do hodnosti Oberst. Za úspechy jeho pluku pri bojoch severne od Stalingradu je mu dňa 13.11.1942 udelený Rytiersky kríž (Ritterkreuz) a súčasne aj odznak za pechotný útok (Infanterie-Sturmabzeichen).

Od 15.1.1943 je veliteľom Školy veliteľov II pre dôstojníckych čakateľov (Kommandeurs-Schule II für Offiziers-Anwärter) avšak už 1.4.1943 preberá velenie 76. Infanterie-Division, ktorej veliteľom je až do 1.6.1944. Dňa 26.6.1944 je vyznamenaný dubovými ratolesťami (Eichenlaub). Dňa 1.8.1944 je poverený velením VI. rumänischen Armeekorps, hneď po tom velí od 21. augusta/října Korpsstab Abraham. O tri dni neskôr je prevelený do kurzu veliacich generálov a 14.9.1944 je mu zverené velenie Gruppe Abraham, ktorá je tvorená 76. Infanterie-Division a 2. ungar. Ersatz-Division. Dňa 27.9.1944 je opätovne vymenovaný za veliteľa 76. Infanterie-Division, ktorej však velí len do 11.10.1944, kedy preberá velenie obnovenej Gruppe Abraham, skladajúcej sa tento krát z 76. Infanterie-Division, ungar. 12. Res-Division a ungar. Kommandant Großwardein. Už 21.10.1944 je však preložený do Führer-Reserve, aby bol dňa 13.12.1944 vymenovaný za zastupujúceho veliteľa LXIII. Armeekorps. Od 1.3.1945 je veliacim generálom (Kommandierender General) LXIII. Armeekorps. Na konci vojny sa dostáva do zajatia, z ktorého je prepustený 17.8.1947.


zdroj: www.lexikon-der-wehrmacht.de
Abraham, Erich - zdroj: Lexikon der Wehrmacht

zdroj: Lexikon der Wehrmacht
URL : https://www.valka.cz/Abraham-Erich-t22528#85203Verze : 0
MOD
...
URL : https://www.valka.cz/Abraham-Erich-t22528#86171Verze : 0
MOD