Main Menu
User Menu

III. skupina Stíhací eskadry 11 [1943-1945]

3rd Group of the 11th Fighter Wing

III. Gruppe des Jagdgeschwaders 11 (III./JG 11)

     
Název:
Name:
III. skupina Stíhací eskadry 11
Originální název:
Original Name:
III. Gruppe des Jagdgeschwaders 11 (III./JG 11)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.05.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.05.1943-08.05.1945 Stíhací eskadra 11 (JG 11)
Dislokace:
Deployed:
DD.05.1943-DD.06.1943 Neumünster, Fliegerhorst Neumünster /
DD.06.1943-13.05.1944 Oldenburg, Fliegerhorst Oldenburg /
13.05.1944-24.06.1944 Schneverdingen, Einsatzhafen Reinsehlen /
24.06.1944-03.07.1944 Dukodowo (near Minsk), ?
03.07.1944-13.07.1944 Karmelawa, ?
13.07.1944-DD.07.1944 Zamocz-Mokre, ?
DD.07.1944-DD.07.1944 Deblin, Fliegerhorst Deblin-Irena /
DD.07.1944-01.08.1944 Radom, ? /
01.08.1944-15.08.1944 Judino, Einsatzhafen Jürgenfelde /
15.08.1944-02.09.1944 Kursenai, ?
02.09.1944-18.09.1944 Riesa, Riesa-Canitz /
18.09.1944-06.10.1944 Achmer, Fliegerhorst Achmer /
06.10.1944-15.10.1944 Riesa, Riesa-Leutewitz /
15.10.1944-17.12.1944 Celle, Einsatzhafen Hustedt /
17.12.1944-23.01.1945 Gross-Ostheim, ?
23.01.1945-01.02.1945 Neuhardenberg, ?
01.02.1945-18.04.1945 Strausberg, ?
18.04.1945-22.04.1945 Wustermark, Fliegerhorst Döberitz /
22.04.1945-23.04.1945 Lärz, ?
23.04.1945-25.04.1945 Neuruppin, Fliegerhorst und Industriehafen Neuruppin /
25.04.1945-30.04.1945 Lärz, ?
30.04.1945-02.05.1945 Parchim, Fliegerhorst Parchim /
02.05.1945-08.05.1945 Leck, Fliegerhorst Leck

Velitel:
Commander:
DD.04.1943-DD.09.1943 Heinze, Ernst-Günther (Hauptmann)
01.10.1943-DD.05.1944 Hackl, Anton (Major)
DD.05.1944-01.01.1945 Fassong, Horst-Günther von (Hauptmann)
02.01.1945-DD.02.1945 Dähne, Paul-Heinrich (Oberleutnant)
23.02.1945-05.05.1945 Kutscha, Herbert (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.asisbiz.com/Luftwaffe/jg11.html
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg11.htm
URL : https://www.valka.cz/III-skupina-Stihaci-eskadry-11-1943-1945-t224949#643581Verze : 0
MOD
III. Gruppe des Jagdgeschwaders 11 (III./JG 11)


historie:
5.1943 Formována na základně Neumünster z částí od I. a II./JG 11 :
- Stab III./JG 11 nový
- 7./JG 11 nová
- 8./JG 11 nová
- 9./JG 11 nová

Formování bylo ukončeno koncem 6.1943 a jednotka se přesunula na základnu Oldenburg.

8.1944 rozšířana na 4 staffeln
- 9./JG 11 nezměněna
- 10./JG 11 ze staré 7./JG 11
- 11./JG 11 ze staré 8./JG 11
- 12./JG 11 ze 2./JG 52

3.1945 byla zrušena 12./JG 11.

operační podřízenost:
DD.05.1943-24.06.1944 - 2. Jagddivision
24.06.1944-01.08.1944 - Jagdabschnittsführer 6
01.08.1944-18.09.1944 - Jagdfliegerführer Ostpreussen
18.09.1944-06.10.1944 - 3. Jagddivision
06.10.1944-15.10.1944 - Jagdfliegerführer Ostpreussen
15.10.1944-17.12.1944 - 2. Jagddivision
17.12.1944-23.01.1945 - Jagdabschnittsführer Mittelrhein
23.01.1945-01.02.1945 - 3. Flieger-Division
01.02.1945-18.04.1945 - 4. Flieger-Division
18.04.1945-02.05.1945 - 1. Jagddivision
02.05.1945-08.05.1945 - 2. Jagddivision

výzbroj:
Messerschmitt Bf 109 G
Focke Wulf Fw 190 A
Focke Wulf Fw 190 D

zdroje:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.asisbiz.com/Luftwaffe/jg11.html
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg11.htm
URL : https://www.valka.cz/III-skupina-Stihaci-eskadry-11-1943-1945-t224949#1664Verze : 5
MOD