Main Menu
User Menu

Oddíl stíhačů tanků 16 [1940-1943]

16th Tank Destroyer Battalion

Panzerjäger-Abteilung 16

     
Název:
Name:
Oddíl stíhačů tanků 16
Originální název:
Original Name:
Panzerjäger-Abteilung 16
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.03.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Protitankový oddíl 16
Datum zániku:
Disbanded:
02.02.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.03.1940-06.08.1940 16. pěší divize
01.11.1940-DD.01.1943 16. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
18.08.1942-19.10.1942 Burgsdorff, Curt von (Major)
19.10.1942-10.01.1943 Jahnke, Gustav (Hauptmann)
10.01.1943-02.02.1943 Strack, Robert (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
oddíl byl zničen u Stalingradu
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und der Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.feldgrau.net
www.balsi.de
URL : https://www.valka.cz/Oddil-stihacu-tanku-16-1940-1943-t224825#625401Verze : 2
MOD