Main Menu
User Menu

Vzdušné síly 44. armády [1941-1942]

Air Force of the 44th Army

Vzdušné síly 44. armády

Военно-Воздушные Силы 44-й армии (ВВС 44 А)

     
Název:
Name:
Vzdušné síly 44. armády
Originální název:
Original Name:
Военно-Воздушные Силы 44-й армии
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.08.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
22.05.1942
Nástupce:
Successor:
Letecká skupina generála Nanejšviliho
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
30.12.1941-28.01.1942 Vzdušné sily Kaukazského frontu
20.05.1942-22.05.1942 Vzdušné sily Severokaukazského frontu - 1. formovanie
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
DD.12.1941-22.05.1942 Nanejšvili, Vladimír Vardenovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.1942-DD.MM.1942 Chmyrov, Ivan Dmitrievič (Podpolkovnik / Подполковник)
DD.MM.1942-DD.05.1942 Sopiľnik, Andrej Fjodorovič (Podpolkovnik / Подполковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
04.10.1941-25.01.1942 135. smíšená letecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.proza.ru/2015/01/21/547
pamyat-naroda.ru
URL : https://www.valka.cz/Vzdusne-sily-44-armady-1941-1942-t224680#632166Verze : 0
MOD