Main Menu
User Menu

Motocyklistický střelecký prapor 54 [1940-1943]

54th Motorcycle Rifle Battalion

Kradschützen-Bataillon 54

     
Název:
Name:
Motocyklistický střelecký prapor 54
Originální název:
Original Name:
Kradschützen-Bataillon 54
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
I. prapor Pěšího pluku 101
Datum zániku:
Disbanded:
01.04.1943
Nástupce:
Successor:
Tankový průzkumný oddíl 114
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1940-DD.01.1943 14. pěší divize (motorizovaná)
DD.01.1943-01.04.1943 14. divize tankových granátníků
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
15.10.1940-17.11.1941 Dietlen, Walter (Oberstleutnant)
17.11.1941-14.01.1942 Schulze, ? (Major)
14.01.1942-14.01.1942 Baar, ? (Oberleutnant)
14.01.1942-03.12.1942 Moeller, ? (Oberstleutnant)
03.12.1942-30.12.1942 Seidel, ? (Oberleutnant)
30.12.1942-DD.03.1943 Schliepen, ? (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
Edwards, Robert J.: Scouts Out: A History of German Armored Reconnaissance Units in World War II
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Motocyklisticky-strelecky-prapor-54-1940-1943-t224640#624964Verze : 2
MOD