Main Menu
User Menu

III. oddíl Tankového pluku 17 [1942-1943]

3rd Battalion, 17th Tank Regiment

III./Panzer-Regiment 17

     
Název:
Name:
III. oddíl Tankového pluku 17
Originální název:
Original Name:
III./Panzer-Regiment 17
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.11.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Těžký tankový oddíl 501
Datum zániku:
Disbanded:
12.05.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.11.1942-12.05.1943 Tankový pluk 7
Dislokace:
Deployed:
23.11.1942-DD.MM.RRRR Bizerta, ? /

Velitel:
Commander:
23.11.1942-28.02.1943 Lueder, Hans-Georg (Major)
17.03.1943-12.05.1943 Seidensticker, August (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
23.11.1942-12.05.1943 7. rota Tankového pluku 17
23.11.1942-12.05.1943 8. rota Tankového pluku 17
23.11.1942-12.05.1943 9. rota Tankového pluku 17

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.okh.it
URL : https://www.valka.cz/III-oddil-Tankoveho-pluku-17-1942-1943-t224414#624530Verze : 1
MOD
III. oddíl Tankového pluku 17 vznikl v Tunisku přejmenováním Těžkého tankového oddílu 501, jehož 1., 2. a 3. rota byly přečíslovány na 7. až 9. rotu. Tankový pluk 17 však nikdy nebyl zformován, existoval pouze na papíře, a oddíl pod tímto (chybným) názvem byl zařazen do stavu Tankového pluku 7 10. tankové divize.
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.okh.it
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/III-oddil-Tankoveho-pluku-17-1942-1943-t224414#624535Verze : 0
MOD