Main Menu
User Menu

Motocyklistický střelecký prapor 16 [1940-1941]

16th Motorcycle Rifle Battalion

Kradschützen-Bataillon 16

     
Název:
Name:
Motocyklistický střelecký prapor 16
Originální název:
Original Name:
Kradschützen-Bataillon 16
Datum vzniku:
Raised/Formed:
02.08.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Maschinengewehr-Bataillon 1
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1940-01.08.1941 16. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
02.08.1940-DD.MM.RRRR Bielefeld, ? /

Velitel:
Commander:
DD.MM.1941-01.08.1941 Reimann, Hans (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
prapor byl sloučen s Tankovým průzkumným oddílem 16
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Motocyklisticky-strelecky-prapor-16-1940-1941-t224160#623910Verze : 1
MOD