Main Menu
User Menu

Tankový průzkumný oddíl Großdeutschland [1943-1945]

Tank Reconnaissance Battalion Grossdeutschland

Panzer-Aufklärungs-Abteilung Großdeutschland

     
Název:
Name:
Tankový průzkumný oddíl Großdeutschland
Originální název:
Original Name:
Panzer-Aufklärungs-Abteilung Großdeutschland
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.01.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Motocyklistický střelecký prapor Großdeutschland
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.01.1943-19.05.1943 Pěší divize Großdeutschland (motorizovaná)
19.05.1943-08.05.1945 Divize tankových granátníků Großdeutschland
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
14.01.1943-04.09.1943 Wätjen, Rudolf (Major)
04.09.1943-18.10.1943 Spaeter, Helmuth (Hauptmann)
18.10.1943-12.11.1943 Wätjen, Rudolf (Major)
12.11.1943-08.06.1944 Schkopp, von (Major)
08.06.1944-13.06.1944 Plathen, von (Hauptmann)
14.06.1944-21.06.1944 Schroedter, Erich (Hauptmann)
21.06.1944-16.08.1944 Gienanth, von (Hauptmann)
16.08.1944-15.03.1945 Schroedter, Erich (Hauptmann)
15.03.1945-10.04.1945 Seele, ? (Hauptmann)
10.04.1945-DD.05.1945 Düvel, ? (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
Edwards, Robert J.: Scouts Out: A History of German Armored Reconnaissance Units in World War II
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL CZ: https://www.valka.cz/Tankovy-pruzkumny-oddil-Grossdeutschland-1943-1945-t223766#623121Verze : 4
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Tank-Reconnaissance-Battalion-Grossdeutschland-t223766#623121Version : 0
MOD