Main Menu
User Menu

Motocyklistický střelecký prapor Großdeutschland [1942-1943]

Motorcycle Rifle Battalion Grossdeutschland

Kradschützen-Bataillon Großdeutschland

     
Název:
Name:
Motocyklistický střelecký prapor Großdeutschland
Originální název:
Original Name:
Kradschützen-Bataillon Großdeutschland
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
14.01.1943
Nástupce:
Successor:
Tankový průzkumný oddíl Großdeutschland
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.03.1942-14.01.1943 Pěší divize Großdeutschland (motorizovaná)
Dislokace:
Deployed:
01.03.1942-DD.MM.RRRR Wandern, Vojenský výcvikový prostor Wandern /

Velitel:
Commander:
01.04.1942-29.07.1942 Usedom, Horst von (Major)
29.07.1942-14.01.1943 Wätjen, Rudolf (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
Edwards, Robert J.: Scouts Out: A History of German Armored Reconnaissance Units in World War II
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Motocyklisticky-strelecky-prapor-Grossdeutschland-1942-1943-t223765#623120Verze : 4
MOD