Main Menu
User Menu

Ústřední vojenská nemocnice [1950-1992]

Central Military Hospital

     
Název:
Name:
Ústřední vojenská nemocnice
Originální název:
Original Name:
Ústřední vojenská nemocnice
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.1950
Předchůdce:
Predecessor:
?
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1992
Nástupce:
Successor:
Ústřední vojenská nemocnice
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.1950-31.12.1992 Hlavní zdravotnická správa
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.1950-31.12.1992 Praha, nemocnice /

Velitel:
Commander:
DD.MM.1950-DD.MM.1956 Šrytr, František (Generálmajor)
DD.MM.1956-DD.MM.1958 Praveček, Josef (Plukovník)
DD.MM.1958-DD.MM.1959 Škvařil, Josef (Generálmajor)
01.10.1959-31.08.1970 Engel, František (Generálmajor)
DD.MM.1970-DD.MM.1976 Šťastný, Václav (Plukovník)
05.02.1976-DD.03.1977 Sabo, Jozef1) (Plukovník)
DD.03.1977-01.05.1977 Sabo, Jozef (Plukovník)
01.05.1977-DD.MM.1986 Sabo, Jozef (Generálmajor)
DD.MM.1986-31.12.1992 Dbalý, Vladimír (Generálmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
1) poverený velením
Zdroje:
Sources:
https://www.uvn.cz/cs/historie-uvn?showall=1
otázka č. 1544 - https://vojenstvi.cz/vasedotazy_103.htm
vojenskaakademiehranice.ic.cz
URL : https://www.valka.cz/Ustredni-vojenska-nemocnice-1950-1992-t223740#623084Verze : 2
MOD