Main Menu
User Menu

Tankový průzkumný oddíl 118 [1943-1944]

118th Tank Reconnaissance Battalion

Panzer-Aufklärungs-Abteilung 118

     
Název:
Name:
Tankový průzkumný oddíl 118
Originální název:
Original Name:
Panzer-Aufklärungs-Abteilung 118
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Motocyklistický střelecký prapor 38
Datum zániku:
Disbanded:
28.07.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1943-23.06.1943 18. pěší divize (motorizovaná)
23.06.1943-28.07.1944 18. divize tankových granátníků
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
01.04.1943-05.10.1943 Reichel, ? (Major)
05.10.1943-24.10.1943 Neugebauer, ? (Hauptmann)
24.10.1943-DD.01.1944 Dieppe, von (Hauptmann)
DD.01.1944-DD.02.1944 Sauvant-Siegert, ? (Hauptmann)
DD.02.1944-04.07.1944 Lyncker, von (Hauptmann)
04.07.1944-28.07.1944 Kolek, ? (Oberleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
Edwards, Robert J.: Scouts Out: A History of German Armored Reconnaissance Units in World War II
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Tankovy-pruzkumny-oddil-118-1943-1944-t223725#623048Verze : 0
MOD