Main Menu
User Menu

Motocyklistický střelecký prapor 7 [1939-1943]

7th Motorcycle Rifle Battalion

Kradschützen-Bataillon 7

     
Název:
Name:
Motocyklistický střelecký prapor 7
Originální název:
Original Name:
Kradschützen-Bataillon 7
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.10.1939
Předchůdce:
Predecessor:
I. Abteilung des Aufklärungs-Regiment 7
Datum zániku:
Disbanded:
01.04.1943
Nástupce:
Successor:
Tankový průzkumný oddíl 7
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.10.1939-01.04.1943 7. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
25.10.1939-DD.MM.RRRR Bad Kissingen, ? /

Velitel:
Commander:
25.10.1939-13.05.1940 Steinkeller, Friedrich Carl von (Major)
13.05.1940-DD.06.1940 Hagen, von (Hauptmann)
DD.06.1940-22.07.1941 Steinkeller, Friedrich Carl von (Major)
22.07.1941-24.12.1941 Luck, von ( )
24.12.1941-15.05.1942 Steinkeller, Friedrich Carl von (Oberstleutnant)
15.05.1942-DD.02.1943 Heilbronn, ? (Major)
DD.02.1943-DD.03.1943 Schütz, ? (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
Edwards, Robert J.: Scouts Out: A History of German Armored Reconnaissance Units in World War II
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Motocyklisticky-strelecky-prapor-7-1939-1943-t223588#622767Verze : 0
MOD