Main Menu
User Menu

Motocyklistický střelecký prapor 22 [1940-1943]

22nd Motorcycle Rifle Battalion

Kradschützen-Bataillon 22

     
Název:
Name:
Motocyklistický střelecký prapor 22
Originální název:
Original Name:
Kradschützen-Bataillon 22
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.08.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
20.04.1943
Nástupce:
Successor:
Tankový průzkumný oddíl 12
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.08.1940-10.01.1941 2. pěší divize (motorizovaná)
10.01.1941-20.04.1943 12. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
20.08.1940-01.03.1942 Bayer, Heinz (Oberstleutnant)
01.03.1942-27.03.1942 Renner, ? (Oberstleutnant)
27.03.1942-DD.07.1942 Kahler, ? (Major)
DD.MM.RRRR-DD.09.1942 Blaese, ? (Hauptmann)
DD.09.1942-05.12.1942 Brockdorff-Ahlefeldt, Ernst-Albrecht von (Major)
05.12.1942-20.04.1943 Noeske, ? (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
Edwards, Robert J.: Scouts Out: A History of German Armored Reconnaissance Units in World War II
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Motocyklisticky-strelecky-prapor-22-1940-1943-t223568#622724Verze : 2
MOD