Main Menu
User Menu

Motocyklistický střelecký prapor 10 [1940-1943]

10th Motorcycle Rifle Battalion

Kradschützen-Bataillon 10

     
Název:
Name:
Motocyklistický střelecký prapor 10
Originální název:
Original Name:
Kradschützen-Bataillon 10
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.03.1943
Nástupce:
Successor:
Tankový průzkumný oddíl 10
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1941-24.03.1943 10. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
15.03.1943-21.07.1941 Görger, ? (Oberstleutnant)
21.07.1941-DD.MM.RRRR Lotz, ? (Hauptmann)
04.09.1941-17.10.1941 Hagen, von (Major)
17.10.1941-12.11.1941 Lotz, ? (Hauptmann)
12.11.1941-24.03.1943 Drewes, Heinrich (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
Edwards, Robert J.: Scouts Out: A History of German Armored Reconnaissance Units in World War II
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Motocyklisticky-strelecky-prapor-10-1940-1943-t223563#622715Verze : 0
MOD