Main Menu
User Menu

Tankový průzkumný oddíl 5 [1943-1945]

5th Tank Reconnaissance Battalion

Panzer-Aufklärungs-Abteilung 5

     
Název:
Name:
Tankový průzkumný oddíl 5
Originální název:
Original Name:
Panzer-Aufklärungs-Abteilung 5
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.03.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Motocyklistický střelecký prapor 55
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.03.1943-08.05.1945 5. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
24.03.1943-31.07.1943 Hauptmann, Hans (Hauptmann)
01.08.1943-07.09.1943 Stephan, Eduard (Major)
07.09.1943-DD.02.1944 Besler, ? (Major)
DD.02.1944-30.06.1944 Kuczkowski, ? (Hauptmann)
30.06.1944-11.10.1944 Fessmann, Fritz (Hauptmann)
01.03.1945-DD.MM.RRRR Eyrund, ? (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
Edwards, Robert J.: Scouts Out: A History of German Armored Reconnaissance Units in World War II
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Tankovy-pruzkumny-oddil-5-1943-1945-t223535#622668Verze : 0
MOD