Main Menu
User Menu

Motocyklistický střelecký prapor 34 [1941-1943]

4th Motorcycle Rifle Battalion

Kradschützen-Bataillon 34

     
Název:
Name:
Motocyklistický střelecký prapor 34
Originální název:
Original Name:
Kradschützen-Bataillon 34
Datum vzniku:
Raised/Formed:
07.01.1941
Předchůdce:
Predecessor:
3. prapor Pěšího pluku 5
Datum zániku:
Disbanded:
30.04.1943
Nástupce:
Successor:
Tankový průzkumný oddíl 4
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
07.01.1941-30.04.1943 4. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
07.01.1941-DD.06.1941 Stettin, ? /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-12.07.1941 Korff, Michael von (Oberstleutnant)
12.07.1941-23.08.1941 Stegmann, ? (Major)
23.08.1941-19.10.1941 Bradel, ? (Hauptmann)
19.10.1941-DD.12.1941 Nierle, Hubert (Hauptmann)
DD.12.1941-08.01.1942 Anton, ? (Hauptmann)
09.01.1942-DD.07.1942 Bradel, ? (Major)
DD.07.1942-30.04.1943 Kahler, Hans-Joachim (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
de.metapedia.org
URL CZ: https://www.valka.cz/Motocyklisticky-strelecky-prapor-34-1941-1943-t223510#622629Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/4th-Motorcycle-Rifle-Battalion-t223510#622629Version : 0
MOD