Main Menu
User Menu

Hejce

Hejce

Hejce

Hejce

     
Název:
Name:
Hejce
Originální název:
Original Name:
Hejce
Další názvy:
Other Names:
Héce
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Gönc
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°25'28.00"N 21°16'52.00"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1009
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- biskupský kaštieľ (zámek)
- kostol sv. Štefana
- kamenný most
- podzemné pivnice
- pamätník obetiam havárie lietadla An-24 na vrchu Borsó
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Balucha, Ľuboš
† 19.01.2006
Haber, Martin
† 19.01.2006
Ivan, Štefan
† 19.01.2006
Novák, Miroslav
† 19.01.2006
Štang, Michal
† 19.01.2006
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Dňa 19.01.2006 pri obci havarovalo vojenské lietadlo Antonov An-24 (5605) počas návratu z misie KFOR
Zdroje:
Sources:
https://hejce.hu/
URL : https://www.valka.cz/Hejce-t223210#621791Verze : 0
MOD