Main Menu
User Menu

Oddíl stíhačů tanků 40 [1940-1943]

40th Tank Destroyer Battalion

Panzerjäger-Abteilung 40

     
Název:
Name:
Oddíl stíhačů tanků 40
Originální název:
Original Name:
Panzerjäger-Abteilung 40
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Panzerabwehr-Abteilung 40
Datum zániku:
Disbanded:
DD.01.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1940-28.11.1941 1. jezdecká divize
28.11.1941-DD.01.1943 24. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
00.09.1941-00.09.1942 Sälzer, Rudolf (Major)
DD.09.1942-06.01.1943 Markgraf, Paul (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
oddíl byl zničen u Stalingradu
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
Mark, J. D.: Death of the Leaping Horseman: The 24th Panzer Division in Stalingrad
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Oddil-stihacu-tanku-40-1940-1943-t222332#619862Verze : 3
MOD