Main Menu
User Menu

Motocyklistický střelecký oddíl 4 [1941-1943]

4th Motorcycle Rifle Battalion

Kradschützen-Abteilung 4

     
Název:
Name:
Motocyklistický střelecký oddíl 4
Originální název:
Original Name:
Kradschützen-Abteilung 4
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Radfahr-Abteilung 1
Datum zániku:
Disbanded:
DD.01.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1941-DD.01.1943 24. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
01.12.1941-DD.MM.RRRR Preußisch Eylau, Vojenský výcvikový prostor Stablack /

Velitel:
Commander:
06.03.1942-26.08.1942 Hellermann, Vollrath von (Oberstleutnant)
28.08.1942-08.09.1942 Groeben, Otto-Friedrich von der ( )
08.09.1942-13.10.1942 Langenn-Steinkeller, Ernst-Hasse von (Oberstleutnant)
13.10.1942-DD.MM.1942 Wrede, Walter ( )
DD.MM.1942-16.12.1942 Rauch, Rupprecht (Oberleutnant)
16.12.1942-DD.MM.RRRR Götz, Friedrich Albrecht von ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Humbert, Philipp Karl von (Hauptmann)
DD.MM.RRRR-15.01.1943 Schmidt, Ernst ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
oddíl byl zničen u Stalingradu
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Motocyklisticky-strelecky-oddil-4-1941-1943-t222312#619836Verze : 4
MOD