Main Menu
User Menu

Divize ke zvláštnímu použití 407 [1939-1942]

407th Special Purpose Division

Division z.b.V. 407

     
Název:
Name:
Divize ke zvláštnímu použití 407
Originální název:
Original Name:
Division z.b.V. 407
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.10.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1942
Nástupce:
Successor:
Divize č. 407
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
12.10.1939-DD.MM.RRRR Mnichov, ? /

Velitel:
Commander:
25.10.1939-15.10.1940 Saur, Otto von (Generalmajor)
15.10.1940-01.05.1942 Dümlein, Friedrich (Generalleutnant)
01.05.1942-29.08.1942 Hartmann, Walter (Generalmajor)
29.08.1942-01.10.1942 Ratcliffe, Alexander (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.axishistory.com
portal.ehri-project.eu
URL : https://www.valka.cz/Divize-ke-zvlastnimu-pouziti-407-1939-1942-t222105#619367Verze : 0
MOD