Main Menu
User Menu

Náhradní oddíl útočných děl 200 [1941-1944]

200th Assault Gun Replacement Battalion

Sturmgeschütz-Ersatz-Abteilung 200

     
Název:
Name:
Náhradní oddíl útočných děl 200
Originální název:
Original Name:
Sturmgeschütz-Ersatz-Abteilung 200
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Oddíl útočného dělostřelectva 204
Datum zániku:
Disbanded:
28.12.1944
Nástupce:
Successor:
Náhradní a výcvikový oddíl útočného dělostřelectva 200
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
01.03.1941-01.01.1944 Schweinfurt, ? /
01.01.1944-28.12.1944 Schieratz, Truppenübungsplatz Schieratz /

Velitel:
Commander:
01.03.1941-DD.01.1942 Käppler, Erich (Major)
DD.01.1942-DD.02.1942 Brinke, Ulrich (Oberleutnant)
DD.02.1942-12.04.1944 Christ, Hellmut (Oberstleutnant)
12.04.1944-28.12.1944 Gruber, Rupert (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.axishistory.com
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.balsi.de
www.die-sturmartillerie.com
URL : https://www.valka.cz/Nahradni-oddil-utocnych-del-200-1941-1944-t221806#618712Verze : 2
MOD