Main Menu
User Menu

293. bombardovací letecká divize [1942-1944]

293rd Bomber Aviation Division

293. bombardovacia letecká divízia

293-я бомбардировочная авиационная дивизия (293 бад)

     
Název:
Name:
293. bombardovací letecká divize
Originální název:
Original Name:
293-я бомбардировочная Черкасская авиационная дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
05.02.1944
Nástupce:
Successor:
8. gardová bombardovacia letecká divízia
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.09.1942-05.02.1944 1. bombardovací letecký zbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
27.07.1942-05.02.1944 Gribakin, Gurij Vasilievič (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
27.07.1942-DD.07.1943 Kočetkov, Vladimir Jevstafievič (Polkovnik / Полковник)
DD.07.1943-DD.01.1944 ?, ? ( )
DD.01.1944-05.02.1944 Kočetkov, Vladimir Jevstafievič (Polkovnik / Полковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
14.12.1943-DD.MM.RRRR Čerkasská
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
- v bojujúcej armáde od 23.10.1942 do 05.02.1944
Zdroje:
Sources:
Zoznam č. 6 jazdeckých, tankových, vzdušných výsadkových divízií a správ delostreleckých, protilietadlových, mínometných, leteckých a stíhacích divízií, ktoré boli súčasťou Bojujúcej armády počas Veľkej vlasteneckej vojny v r. 1941-1945, Príloha smernice generálneho štábu č. 168780 z roku 1956 (Перечень № 6 кавалерийских, танковых, воздушно-десантных дивизии и управлении артиллерийских, зенитно-артиллерийских, минометных, авиационных и истребительных дивизий входивших в состав Действующей армии в годы Великой Отечественной войны 1941-1945 гг.. Приложение к директиве Генерального штаба 1956 г. № 168780)
https://allaces.ru/sssr/struct/d/bad293.php
https://www.proza.ru/2014/06/27/1035
URL : https://www.valka.cz/293-bombardovaci-letecka-divize-1942-1944-t221657#618322Verze : 0
MOD
Z návrhu na udelenie vyznamenania vyplýva fakt, že polkovnik V.J. Kočetkov bol náčelníkom štábu divízie odo dňa jej formovania. Zároveň je tu uvedené, že od júla 1943 do januára 1944 absolvoval zdokonaľovacie kurzy náčelníkov štábov leteckých divízií a následne sa vrátil do svojej funkcie.

pamyat-naroda.ru

URL : https://www.valka.cz/293-bombardovaci-letecka-divize-1942-1944-t221657#618323Verze : 3
MOD