Main Menu
User Menu

Velitelství tankových jednotek I [1943-1945]

1st Command of Tank Troops

Kommandeur der Panzertruppen I

     
Název:
Name:
Velitelství tankových jednotek I
Originální název:
Original Name:
Kommandeur der Panzertruppen I
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství rychlých jednotek I
Datum zániku:
Disbanded:
DD.03.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1943-DD.03.1945 Vojenský okruh I
Dislokace:
Deployed:
01.04.1943-DD.01.1945 Insterburg, ? /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.04.1943-29.04.1943 Motocyklistický střelecký náhradní prapor 24
01.04.1943-29.04.1943 Motocyklistický střelecký výcvikový prapor 24
29.04.1943-DD.09.1943 Tankový průzkumný náhradní a výcvikový oddíl 24
25.07.1943-10.02.1945 Tankový náhradní a výcvikový oddíl 10
10.02.1945-DD.03.1945 Tankový oddíl Gross-Glienicke

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-tankovych-jednotek-I-1943-1945-t221504#617955Verze : 0
MOD