Main Menu
User Menu

Dělostřelecký pluk (motorizovaný) 20 [1937-1945]

20th Artillery Regiment (motorized)

Artillerie-Regiment (motorisiert) 20

     
Název:
Name:
Dělostřelecký pluk (motorizovaný) 20
Originální název:
Original Name:
Artillerie-Regiment (motorisiert) 20
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.10.1937
Předchůdce:
Predecessor:
Dělostřelecký pluk 20
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.10.1937-23.07.1943 20. pěší divize (motorizovaná)
23.07.1943-08.05.1945 20. divize tankových granátníků
Dislokace:
Deployed:
DD.10.1937-DD.08.1939 Itzehoe, ? /

Velitel:
Commander:
01.04.1940-15.04.1940 Weidling, Helmuth (Oberst)
15.04.1940-DD.12.1942 Baier, Wilhelm (Oberst)
DD.12.1942-26.01.1943 Niemann, John (Oberstleutnant)
31.01.1943-01.11.1943 Fischer, Wilhelm (Oberstleutnant)
01.11.1943-DD.MM.RRRR Hilsmeier, Richard (Major)
09.08.1944-15.04.1945 Graef, Walter (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.20pzgrendiv.eu/befehlshaber-ar20/
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-pluk-motorizovany-20-1937-1945-t221188#617434Verze : 1
MOD