Main Menu
User Menu

Západovirginský department [1863-1865]

Department of West Virginia

     
Název:
Name:
Západovirginský department
Originální název:
Original Name:
Department of West Virginia
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.06.1863
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
27.06.1865
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.06.1863-07.08.1864 Ministerstvo války
07.08.1864-27.06.1865 Střední vojenská divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
24.06.1863-29.02.1864 Kelley, Benjamin Franklin ( )
29.02.1864-19.05.1864 Sigel, Franz ( )
19.05.1864-08.08.1864 Hunter, David ( )
08.08.1864-09.08.1864 Stahel, Julius ( )
09.08.1864-21.02.1865 Crook, George ( )
21.02.1865-26.02.1865 Stevenson, John Dunlap ( )
26.02.1865-01.03.1865 Hancock, Winfield Scott ( )
01.03.1865-08.03.1865 Carroll, ? ( )
08.03.1865-20.03.1865 Hancock, Winfield Scott ( )
20.03.1865-22.03.1865 Crook, ? ( )
22.03.1865-22.04.1865 Hancock, Winfield Scott ( )
22.04.1865-27.06.1865 Emory, William H. ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.05.1864-27.02.1865 Harpersferryjský okruh

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
John H. Eicher & David J. Eicher: Civil War High Commands, Stanford University Press, Stanford, 2001
URL : https://www.valka.cz/Zapadovirginsky-department-1863-1865-t221001#616982Verze : 1
MOD