Main Menu
User Menu

Virginský department [1865-1866]

Department of Virginia

     
Název:
Name:
Virginský department
Originální název:
Original Name:
Department of Virginia
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.01.1865
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
06.08.1866
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.01.1865-19.04.1865 Ministerstvo války
19.04.1865-27.06.1865 Jameská vojenská divize
27.06.1865-06.08.1866 Atlantická vojenská divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
18.01.1865-14.06.1865 Ord, Edward Otho Cresap ( )
16.04.1865-19.04.1865 Halleck, Henry Wager ( )
14.06.1865-06.08.1865 Terry, Alfred Howe ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
18.01.1865-24.08.1865 Východovirginský okruh
13.04.1865-27.04.1865 Poloostrovní okruh
21.05.1865-DD.07.1866 Fortmonroeský okruh
22.05.1865-DD.08.1865 Nottowayský okruh
25.05.1865-06.08.1866 Henrický okruh
25.05.1865-07.12.1865 Jihoanenský podokruh
25.05.1865-13.07.1865 Lynchburský okruh
25.05.1865-10.07.1865 Rappahannocký podokruh
10.07.1865-02.06.1866 Severovýchodněvirginský okruh
13.07.1865-15.01.1866 Jihozápadněvirginský okruh

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
John H. Eicher & David J. Eicher: Civil War High Commands, Stanford University Press, Stanford, 2001
URL : https://www.valka.cz/Virginsky-department-1865-1866-t220984#616959Verze : 1
MOD