Main Menu
User Menu

Virginský department [1861-1863]

Department of Virginia

     
Název:
Name:
Virginský department
Originální název:
Original Name:
Department of Virginia
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.05.1861
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.07.1863
Nástupce:
Successor:
Virginsko-severokarolínský department
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.05.1861-15.07.1863 Ministerstvo války
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
22.05.1861-09.08.1861 Butler, Benjamin Franklin ( )
09.08.1861-02.06.1862 Wool, John Ellis ( )
01.06.1862-01.06.1862 McClellan, George Brinton ( )
02.06.1862-06.04.1863 Dix, John Adams ( )
06.04.1863-14.04.1863 Keyes, Erasmus Darwin ( )
14.04.1863-15.07.1863 Dix, John Adams ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
John H. Eicher & David J. Eicher: Civil War High Commands, Stanford University Press, Stanford, 2001
URL : https://www.valka.cz/Virginsky-department-1861-1863-t220983#616957Verze : 1
MOD