Main Menu
User Menu

Motocyklistický střelecký prapor 61 [1940-1943]

61st Motorcycle Rifle Battalion

Kradschützen-Bataillon 61

     
Název:
Name:
Motocyklistický střelecký prapor 61
Originální název:
Original Name:
Kradschützen-Bataillon 61
Datum vzniku:
Raised/Formed:
06.08.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
27.04.1943
Nástupce:
Successor:
Tankový průzkumný oddíl 11
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
06.08.1940-27.04.1943 11. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
28.11.1941-01.04.1942 Usedom, Horst von (Major)
DD.08.1942-DD.MM.1943 Hauser, Paul von (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Motocyklisticky-strelecky-prapor-61-1940-1943-t220690#616244Verze : 0
MOD